Usługi
Usługiarrow Cyberbezpieczeństwo
Cyberbezpieczeństwo

Zapewnij bezpieczeństwo IT / IOT / SCADA. Zapoznaj się z profesjonalnymi usługami z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego – MSSP. Skorzystaj z kompleksowego podejście do budowy, monitorowania i utrzymania cyberbezpieczeństwa.

Monitorowanie BezpieczeństwaSCADA/OT/IOT

Zainstalowałem system – czy to wystarczy?

W każdym wdrożeniu systemów bezpieczeństwa, również monitorowania systemów SCADA, nie jest najważniejsze kupno licencji i zainstalowanie systemu. Poprawne podłączenie i konfiguracja to dopiero początek. Z systemu monitorowania w trybie ciągłym należy utworzyć naturalne przedłużenie naszych procesów utrzymania systemów SCADA. Sprawić by pracownicy, automatycy, podwykonawcy wykorzystywali je na co dzień i korzystali ze wszystkich dobrodziejstw tej klasy systemów.

Te dobrodziejstwa to monitorowanie sprawności systemów, danych procesowych, czy po prostu identyfikacja incydentów bezpieczeństwa. Systemy te są ogromnym wsparciem w procesach zarządzania podatnościami. Pasywne podejście do podatności często jest jedyną możliwością.

Poprawność podłączenia

Kluczową kwestią w monitorowaniu systemów SCADA jest wybór miejsca zbierania ruchu. Nie ma na to prostej odpowiedzi, a odpowiedź „to zależy” z dodatkiem „od bardzo wielu różnych czynników” może obrazić niejednego inżyniera.

Znamy odpowiedzi na te pytania– najbliżej urządzeń wykonawczych, jak to tylko możliwe. W praktyce, po analizie schematów systemów SCADA i przepływów danych, inżynierowie Blue Energy dobiorą zarówno samo narzędzie jako optymalne do zastosowania w danej firmie, jak i odpowiednie miejscepodłączenia.

Znalazłeś to, czego szukasz?
Kup teraz arrow
Korzyści
  • Widoczność komunikacji w monitorowanej sieci
  • Nadzór nad podwykonawcami realizującymi prace serwisowe
  • Identyfikacja podatności, incydentów, ataków APT
  • Nadzorowanie i monitorowanie ryzyka zasobów posiadanych w sieci
  • Automatyzacja reakcji na zagrożenia
  • Symulowanie wektorów ataków
  • Niezależny nadzór nad bezpieczeństwem/efektywnością systemów SCADA/IoT
Zainteresowany?
Skontaktuj się z nami arrow
Proces wdrożenia usługi
1
Wstępne poznanie potrzeb klienta
2
Wybór potencjalnych rozwiązań i przeprowadzanie PoC na wybranej próbce sieci
3
Wybór docelowego rozwiązania
4
Wdrożenie lub niezależny nadzór nad wdrożeniem
Masz pytania dotyczące tej usługi?
Napisz do nas arrow
Materiały dodatkowe